VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Pikapolonice v oktobru

Prvi teden v oktobru smo posvetili tednu otroka z osrednjo temo POVABIMO SONCE V VRTEC. Pripravili smo zanimiv in razgiban teden za otroke vseh skupin.
JESENSKO SADJE je bila naša osrednja tema v meseca oktobru. Sadje smo spoznavali skozi slikovno zgodbo »Marmelada«, se sladkali z jesensko sadno kupo, se naučili pesem HRUŠKA DEBELUŠKA, izdelali trganko z motivom hruške in jabolko iz časopisnega papirja, ter razvrščali jesensko sadje po košarah. Veliko časa smo preživeli na sprehodih in v gozdu, kjer smo nabirali naraven material in opazovali spreminjanje barv v naravi. Sodelovali smo na kostanjčkovi veselici, kjer smo se sladkali s pečenim kostanjem. Pred pričetkom jesenskih počitnic pa smo skupaj izdelali še strašno bučo za noč čarovnic.