VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Žabe v oktobru in novembru

V jesenski čas nas je uvedel »Teden otroka« z naslovom » Povabimo sonce v vrtec«. Z otroki iz ostalih skupin smo plesali v telovadnici, slikali sonce, usvajali pesem »Moj dragi balonček« in zaključili z ogledom predstave Nike Solce »Nesem sončnico na rami«. Z medicinsko sestro smo se pogovarjali o zdravi prehrani in sestavili ustrezen jedilnik za otroke. V okviru projekta smo »Simbioza giba« smo bili na medgeneracijskem pohodu s starši in starimi starši po Parencani. V gozdu smo opazovali drevje, grmovje, potok, prestopali in preplezali  razne naravne ovire, si izbrali svoje drevo in občudovali obarvano listje. Starši so nam prinesli veliko naravnega materiala, s katerim smo manipulirali in ustvarjali. Pekli smo tudi kostanj, se pogovarjali po nitnem telefonu in ekofonu na igrišču.