VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Jesen pri čebelicah

ČEBELE smo v jesenskem času precej preletele. Smo skupina 9 dečkov ter 4 deklic, starih od 1-2 let.
“Dnevni rutini” otroci zvečine uspešno sledijo. “Prosti čas” posvečajo igri po lastnem izboru znotraj ponujenega konteksta. Pri vodenih dejavnostih pa so krilca čebel še vedno s težavo spuščena, a “vaja dela mojstra”.
Smo kar glasni in klepetavi (čebljavi) , – smo, torej, “ta pravi”.
Naše vodilo sta gibanje in igra. Najpogosteje se igramo z živalicami, knjigami, športnimi pripomočki ter naravnimi materiali. Vse družine res pridno prinašajo najrazličnejše materiale, ki nam pri tem pomagajo, za kar se jim tudi ob tej priložnosti zahvaljujemo.
Spoznavali smo ježa, zajca ter medveda, tako skozi zgodbe kot pesmice. V pomoč so nam bile tudi lutke ter glasbila.
Dečki imajo najraje vozila, deklice pa plišaste igrače in dojenčke.
Praznovali smo že nekaj rojstnih dni, vendar dobre volje, pesmi in plesa pri nas “ni-da-ni”. V Tednu otroka v mesecu oktobru smo se družili še z otroki iz drugih skupin ter ustvarjali na temo Povabimo sonce v vrtec. Z ostalimi se bomo družili vse bolj, a za zdaj najbolj prijateljujemo s “prvimi sosedi” – s skupino Polžev.

“Dudic in flašk” v vrtcu ne potrebujemo več, – našim zobkom je že pršut bolj všeč .