VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

December pri ribah

Vsak dan smo od skrivnostnega palčka Pavla prejemali v posebni vrečki »jelenček« pisma, kamor je napisal kakšna dejavnost ali dogodek nas čaka tisti dan. Tako smo dneve do novoletnih počitnic in obiska dedka Mraza preživeli igrivo, čarobno, polno presenečenj. Udeležili smo se gledaliških predstav v telovadnici: Zajčkova hišica (strokovne delavke vrtca), Dogodivščina o tvoji frnikoli (društvo prijateljev mladine), Živali jeseni (dijakinje srednje šole predšolske vzgoje). Izdelovali smo novoletne voščilnice (odtiskovali večje in manjše zamaške). Na svetlomodro podlago smo s čopičem naslikali belega sneženega moža in mu prilepili papirnate detajle. Prepevali smo pesem »Siva kučma«. Vsakodnevno smo poslušali novoletne pesmi in zraven plesali rutkami, igralni na dežne palce in bobne. Plesali smo ples snežink ob umirjeni instrumentalni glasbi. Dedku Mrazu smo napisali svoje želje in jih tudi narisali.
S starši smo se udeležili popoldanskih novoletnih delavnic, kjer smo po igralnicah izdelovali različne izdelke. V skupini Ribe smo okrasili jelko z okraski iz fimo mase. Okraske, ki smo jih obesili po igralnici, pa smo šivali.
Teden pred počitnicami smo imeli praznični teden: nastop skupine twirling, harmonikašev iz osnovne šole, rajanje z ostalimi otroki, nastop plesne skupine Animagus, nastop šolskega pevskega zbora in obisk dedka Mraza, kateri nam je zaigral lutkovno igrico Volk in sedem kozličkov, v igralnicah pa pustil darila.