VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Pikapolonice v novembru

Naša osrednja tema v mesecu novembru je bila »IGRA Z NARAVNIM MATERIALOM«. Veliko smo se igrali s storži, vejicami, bučami, koruzo, jesenskim listjem, kostanji, suhimi iglicami in želodi. Jesenske plodove smo razvrščali, tipali, vonjali in z njimi poskusili tudi kaj skuhati v našem kuhinjskem kotičku. Telovadili smo na »Jesenskem poligonu« skupaj z otroki iz skupine metuljčkov, ter hodili bosi po naravni čutni poti. Prepevali smo pesmi o jeseni in igrali na ropotuljice iz orehovih lupin. Ogledali smo si lutkovno predstavo » ježek išče prijatelja«, ki sta jo za nas zaigrale vzgojiteljice iz skupine metuljčkov. Izdelovali smo ježke iz suhih iglic. Na sprehodih smo nabirali jesenske plodove, opazovali naravo in se igrali na našem novem igrišču pred vrtcem.