VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Jesen pri ribah

Na začetku smo poznavali pravila, igralnico, otroke, vzgojiteljici. Veliko nas je dopolnilo 4 leta, september je bil rojstnodnevni mesec. V jutranjem krogu smo se igrice kot so »Stol na desni je prazen, Zeleni krokodil, Poišči pare copat, pajkova mreža, Osliček kdo te jaha? itd…«Preko izmišljene zgodbice o gosenici so odkrivali svoja čutila. Tipali, vonjali, okušali in opazovali so. Tudi sami so izdelali taktilno gosenico in povedali svojo zgodbico.
V okviru tedna otroka smo imeli cel teden pester program.
Skuhali smo si svojo marmelado iz mešanega sadja, stiskali sok, pekli palačinke katere smo namazali s svojo marmelado.
Kolikor nam je vreme dopuščalo smo se gibali na zraku, se sprehodili po kolesarski poti, kjer smo tudi potelovadili, opazovali drevesa ali bo kakšna ptica priletela in ali imajo prebivalci pred hišo ptičjo krmilnico. Igrali smo se z jesenskimi plodovi, izdelovali 3D sliko, nizali kostanje in storže po narisani podlagi. Pogovarjali smo se o pticah in njihovem življenju. Izdelali smo ptičje krmilnice, ptičje pogače katere smo obesili na teraso in po igrišču, oponašali smo oglašanje ptic,poslušali ptičje petje na cd- predvajalniku, naučili smo se ljudsko pesem Pleši, pleši črni kos. Tudi zaplesali smo. Naučili smo se novo gibalno igro »ura je ena, medved še spi«. Izdelali smo zanimivo jesensko sliko s tempera barvami in zaščitnim lepilnim trakom. V jutranjem krogu smo se vsak dan označili s svojim znakom ter v treh jezikih (angleščini, italijanščini in albanščini) prešteli koliko otrok je odsotnih. Obiskal nas je zmajček Jurček, kateri nam je dodelil nalogo, da moramo izdelati eko igračo; eko fon. Med igro na igrišču, so se vsakič igrali z njim. Zmajček Jurček je en dan preživel tudi v naši igralnici.
Zelo pisana in zanimiva jesen je za nami.