VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Februar pri ribah

Pričeli smo z novo temo »Potovanje v vesolje«. Pogovarjali smo se kaj sestavlja vesolje, igrali z didaktično igro “sončni sistem« – postavljali planete na ustrezno mesto. Izdelali si pustno masko »vesolje« – s temperami pobarvali kroge – planete. S striženjem in lepljenjem koščkov papirja smo izdelali planet Zemljo. Igrali na ritmične instrumente, ponavljali ritmični vzorec, spremljali petje. Naučili smo se pesem »Pustna« (M. Voglar) in narisali svojo pustno masko. Priredili smo si v telovadnici pustno rajanje z ostalimi otroki vrtca, šli na pustno povorko po Škofijah. V sklopu kulturnih dni smo v telovadnici odigrali predstavo »Živali pri babici zimi«, ogledali si plesni, pevski in deklamacijski nastop otrok skupine Žabe, Mravlje in Sove. Prisluhnili melodiji slovenske himne, prisluhnili pripovedovanju »Povodni mož«, seznanili se kdo je bil France Prešeren. Gnetili in ustvarjali smo z glino. Obiskal nas je Filipov oče in nam predstavil pravilno higieno zob.