VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Pikapolonice v januarju

V mesec januar nas je popeljala pravljica Muca Copatarica. Copate smo skrivali v čudežno vrečo in se z njimi veliko igrali. Izdelali smo skupinsko trganko na temo »Muca Copatarica«, ki sedaj pridno gleda in  skrbi, da so naši čevlji in copati v garderobi lepo pospravljeni. Preizkusili smo se tudi v šivanju copat in v striženju s škarjicami. Oboje nam je šlo kar dobro od rok. Iz kartona smo izdelali hišice in copate ter pripravili razstavo z naslovom » Pri Muci Copatarici«. Spoznali in naučili smo se novo pesem Copatek, ter jo spremljali na male ritimične instrumente. V telovadnici smo si pričarali čisto pravo zimo, si izdelali snežne kepe iz papirja in pripravili tekmovanje v kepanju. Opazovali smo tudi čisto prave muce, ki smo jih srečali na naših sprehodih.