VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Pikapolonice v februarju

V svetu pisanih barv je bila naša tema v mesecu februarju. V pisane barve smo najprej okrasili našo igralnico in garderobo, saj se je bližal pust. Poslušali smo zgodbo KLOVNOV ČEVELJ. Zapeli in zaplesali smo novo pustno pesem TRILI TRILI.  Izdelali smo skupinsko obrazno masko –  pikapolonice s katero smo rajali v naši igralnici. Na pustni ponedeljek in torek pa smo v svojih pustnih kostumih rajali v telovadnici skupaj z ostalimi skupinami. V okviru tedna kulture smo si v večnamenskem prostoru ogledali nastope, ki so jih za nas pripravili otroci iz starejših skupin.

Skozi zgodbo z naslovom BARVE smo pričeli s spoznavanjem barv. Spoznali smo rumeno, rdečo, modro in zeleno barvo. V skupini smo po barvah razvrščali različne predmete: plastične žoge, kocke, žebljičke, zamaške,… Naučili smo se tudi deklamacijo o barvah in naslikali mavrico.