VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Marec in april pri ribah

Vesolje smo spoznavali s pomočjo video posnetkov (življenje v raketi, premikanje astronavtov na luni, vzlet rakete, itd.) in z različnimi praktičnimi prikazi. Veliko časa so preživeli in se vživeli v vlogo astronavtov v astronavtskem kotičku z vesoljskim stropom in del notranjosti rakete. Pri pripravi kotička so pomagali tudi otroci. Iz različnih škatel, posodic, zamaškov, … so izdelovali vesoljske predmete. S starši so doma izdelovali rakete in z njimi smo naredili razstavo v garderobi. Izdelali so trganko Zemlja, narisali planet na katerega bi radi enkrat odleteli, iz odpadnega materiala izdelali vesoljsko ladjo z vesoljčkom, izdelali so vesoljsko praskanko. Z učiteljico Valentino smo se naučili novo pesem »Marsovska«. Naučili smo se deklamacijo »Kako zrastejo dnevi«. Obiskali smo planetarij v telovadnici, kjer smo si ogledali nekaj posnetkov o vesolju. Pri telovadbi smo se urili v štafetnih igrah, igrali se igrico »Dan in noč«, prirejeno igrico »Ptički v gnezda – Vesoljčki v vesoljske ladje«, Vagončki, telovadili s plavalnimi črvi. V mesecu aprilu smo telovadili tudi zunaj na ploščadi in travi. Urili so spretnostno vožnjo na skirojih in zelo veliko časa preživeli na vrtčevskem igrišču.
Na sredini aprila smo začeli s temo od čustvih (jeza, žalost, sreča/veselje). Vsako čustvo smo spoznavali posebej, s pomočjo zbirke knjig »Vsakdo je kdaj …jezen/žalosten/srečen«. Prisluhnili pravljicam zbirke Miška Tipa, ki vključuje ta tri čustva in se pogovorili o počutju in reakcijah knjižnih junakov. Izvajali smo tudi tibetančke.