VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Metulji v marcu in aprilu

Marca in aprila smo veliko časa preživeli v gozdičku in na travniku ter spoznavali travniške cvetlice. Opazovali smo jih tudi v povečevalnih posodah. Posejali smo rukolo in vrtno krešo ter za njiju lepo skrbeli z vodo in svetlobo. Svoje lončke smo opremili s svojo risbo rastline. Obiskali smo Plavski potok ter se v prijetni senčki igrali z naravnimi materiali.

Pogovarjali smo se o praznikih (8. marec, materinski dan, velika noč), ter ustvarjali izdelke. Spoznali izštevanko Glej ga, zajčka, deklamacijo Regratove lučke in pesmico Mali zvonček. Prisluhnili smo pravljicama Mali in veliki zajec ter Vrtnarja. Obiskale so nas tudi študentke 1. letnika PeF Koper ter z nami preživele dan.

V okviru projekta Mali sonček smo kolesarili s poganjalci in skiroji, tekli mini kros, in skupaj s starši izvedli Igre brez meja.