VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Nočitev 2018…

20.11.2018 je bil za otroke in vzgojiteljice prav poseben dan. Otroci so popoldne prišli v vrtec, kjer so jih pričakale snežinke (strokovne delavke vrtca). Pripravile so jim veliko presenečenj in tako pričarale čarobno noč v vrtcu. Otroci so najprej odšli v skupino mravelj, kjer smo imeli >>DISCO<<. Tam smo plesali, peli, rajali in se zabavali. Nato smo pod jelko našli pismo škratkov, kateri so nas spremljali skozi cel večer pa tudi ponoči so nas pridno čuvali. Nato smo v skupini pikapolonic izvedeli nekaj pravil ter se zabavali z igro karaoke. Za tem so nas škratki povabili k čebelicam, kjer so nam pripravili prav posebno zimsko vzdušje. Tam nas je čakala tudi posebna škratkova zgodbica, obiskal pa nas je tudi sam škrat. Po pestrem dogajanju smo se odšli okrepčat s slastno pico. In že nas je čakalo novo presenečenje. Škratki so nam pripravili lanternice in nas povabili na sprehod po Škofijah. Na poti smo srečali škrata bobnarja, škrata harmonikaša, trobentača, kitarista in na koncu še klaviaturista. Z glasbeniki smo prišli nazaj do vrtca, kjer nas je v kovčkih inštrumentov čakal zaklad (darilca za vse otroke). Ker je bilo že pozno, smo se preoblekli v pižame in odšli v telovadnico, kjer so bili pripravljeni ležalniki. Tam pa nas je čakalo še zadnje presenečenje. Nasmejat nas je prišel ČARODEJ JOLE COLE. Ko smo se >>napokali<< od smeha pa smo si ogledali še risanko in sladko zaspali ob jelkici, čarobnih lučkah in svečkah.