VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Pikapolonice v januarju

V januarju smo raziskovali svet ŽIVALI POZIMI.
Spoznali smo pesmici Babica zima ter Kaj delajo živali pozimi, ki smo ju spremljali na glasbilih.
Živali smo risali, barvali in slikali. Zbirali smo sličice, s katerimi smo oblikovali plakat.
“Kepali smo se” (z žogicami iz časopisnega papirja ter baloni). Ob velikanski pomoči vzgojiteljice Dijane smo “smučali (alpsko smučanje), tekli na smučeh in ob tem streljali v tarčo (biatlon)”. Morda smo prav s tem priklicali PRAVI SNEG, ki nas je brez težav zvabil ven.
Med “lokalne” živali se je “prikradel” krokodil (socialna igra Zeleni krokodil), ki nas je spremljal cel mesec (pesmica Krokodil Murimir, knjiga Krokodil muzikant, blazina v podobi krokodila …). Kače (iz kolebnic brez ročajev) pa so se “priplazile” na Fit delavnico (z gospo Barbaro Konda).