VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Ribe – Ko se jesen prevesi v zimo

Mesec november smo začeli s kostanjčkovim piknikom. Pri peki nam je pomagala Julijina mama. Opazovali smo spremembe na igrišču, v gozdu, večkrat opazili zbiranje ptic v jate. Na temo jesen smo prebirali razne vsebine, prepevali pesmi, uprizarjali ples odpadlega listja. Medicinska sestra nam je demonstrirala pravilno umivanje rok. Bili smo božiček za en dan. Starši so kupili darilo, mi smo pa okrasili škatlo. Konec meseca smo v telovadnici okrasili jelko z okraski, ki smo jih prinesli od doma.

Mesec december smo začeli z novoletnimi delavnicami skupaj s starši. V skupini smo izdelali okraske za dekoracijo igralnice in garderobe, voščilnice, zvezde z našimi fotografijami in  vsakodnevno poskrbeli za praznično vzdušje. V novoletnem tednu smo si ogledali več predstav: Božična zmeda, Mojca Pokrajculja, Maček Muri, nastop šolskega pevskega zbora, kot zadnji pa nas je s kamišibaj pravljico in z darili navdušil Dedek Mraz.

V januarju smo spoznavali življenje živali in naravo v zimskem času, najbolj pa smo se razveselili snega.