VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Pikapolonice v februarju in marcu

FEBRUAR smo posvetili kulturi, torej umetnosti, drugačnosti in svobodi.
Učili smo se zapeti slovensko himno, s katero smo tudi “otvorili” eno skupno dopoldne v večnamenskem prostoru, posvečeno praznovanju kulture. Spoznavali smo “kretanje” – jezik za gluhe in naglušne osebe. Izdelovali smo slovenske zastave in se pogovarjali o dr. Francetu Prešernu. Zvrstile so se predstave, koncert, predstavitve … Spoznavali smo zunanje dele telesa, se veliko sprehajali in ob tem raziskovali okolico, nekajkrat pa smo “si privoščili” gibalne igre na igrišču za pošto. Ob različnih knjigah smo se najbolj zadržali ob “tisti” Kako je bila pregnana zima. Dočakali smo že zimske počitnice …
V MARCU smo s pustom preganjali zimo, a se je še nekoliko zadržala pri nas. Ustvarjali smo tako za mamice kot za očete (8. marec in 25. marec za mamice, 10. marec pa za očete). Dva tedna je z nami preživela tudi Sara S., dijakinja 4. letnika Srednje šole Izola, smer predšolska vzgoja. Skupaj smo se imeli prelepo! Veliko je bilo povedanega o ptičih, ki smo jih nato zunaj iskali, jih opazovali in jim prisluhnili. Spoznavali smo še druge znanilce pomladi in barve. Za “piko na i” smo se odpravili na pohod po “Parenzani”, skozi gozd do avtoceste (športni program Mali sonček). Bravo mi!