VRTEC ŠKOFIJE (OŠ Škofije) (05) 6626 580
 

Polži v januarju in februarju

Opazovali smo se v ogledalu, na sebi in plišastih igračah smo iskali dele telesa (oči, nos, usta, glava, lasje, zobje, usta, jezik, roke in noge). S pomočjo vzgojiteljic smo preoblačili dojenčke. Iskali smo kose oblačil (majica, hlače, kapa, šal, nogavice). Poskusili smo jih obleči tudi nase in na prijatelje. Trudili smo si sezuvati copate/ čevlje, nekateri tudi obuvati copate/čevlje. Prisluhnili smo pravljici Zrcalce (Grigor Vitez). Obrisali smo dlani in stopala, izmerili višino ter jo označili s trakom. Prepoznavali smo prijatelje po imenih. Igrali smo se prstno igrico »Kje je palček? in Igrajmo se!«. V nogavicah smo hodili po čutni poti.
Udeležili smo se programa kulturnega tedna v februarju (pravljica »Trije prašički« s kretanjem, kamishibai pravljica, instrumentalni nastop šolarjev, družili smo se z otroki iz skupine čebele.