Takoj po praznikih, 7. 5. 2019, ob svetovnem dnevu astme, smo bili na obisku v mladinskem zdravilišču na Debelem rtiču.

Nekaj dni kasneje sta nam predstavnika Hiše eksperimentov izvedla nekaj poučnih naravoslovnih poskusov, ob katerih smo se tudi zabavali.

Obiskala nas je medicinska sestra. Z njo smo se pogovarjali o zdravi prehrani.

Raziskovali smo travnik. Po njem smo se najprej dobro razgledali, poslušali in vohali. Ugotovili smo, da je to življenjski prostor, kjer je veliko različnih rastlin in živali. Nekaj rastlin in živalic smo spoznavali s povečevalnimi stekli (v opazovalnih posodicah). Odločili smo se, da bomo z dejavnostmi na temo travnik nadaljevali še v juniju.

V okviru projekta »policija za otroke« smo si ogledali lutkovno igrico »ENA ENA TRI«. Igrica nosi sporočilo, da naj otok v primeru nevarnosti pokliče številko 113. Po igrici sta policistki otrokom predstavili delo policista, razne pripomočke, vozilo, policist vodnik pa delo s policijskim psom.