V jesenskem času smo se veliko igrali s plodovi, pridelki in drugimi materiali iz narave (storži, šiške, šipek, orehi, lešniki, koruzni storži in zrna, listje, vejice, buče…). Z njimi smo tudi ustvarjali na različne načine (nizali, lepili, barvali, natikali). Po pravljici »Kdo bo izpulil repo« smo mi z igro vlog pulili velikanski korenček. Nekajkrat smo zunaj tudi pekli kostanj. Opazovali smo dež, ga pozorno poslušali, posnemali z gibanjem in glasovi. Barvali smo dežnike in prepevali pesem »Dežek pada«. Igralnico smo večkrat »spremenili« v gibalnico in premagovali ovire. V gibanju postajamo vse spretnejši.

Predstavili so se nam reševalci. Na lutki so nazorno pokazali oživljanje in pripomočke, ki jih uporabljajo pri delu. Lahko smo si ogledali tudi reševalna vozila.

K nam je prišel tudi vodnik policijskega psa s psičko Bri.

V vrtcu je tudi zagorelo. S pomočjo odraslih smo se uspešno rešili, na srečo pa je to bila le vaja. Po sami evakuaciji so nam gasilci predstavili gasilsko opremo in svoje delo.