Dragi naši Polžki,

nadvse nas veseli, da smo skupaj in uspešno uspeli premagati velik del “korona poti”. Če tudi mi to primerjamo s prvim polčasom tekme, vemo, da je vse še “odprto”, a odvisno predvsem od nas samih. Zatorej pogumno, odločno in odgovorno še naprej.

Vabimo vas, da res redno spremljate spletno stran VRTCA z vse več novimi informacijami glede rahljanja ukrepov in posledično odprtja vrtca z 18. majem.

Z nekaterimi se, torej, vidimo že v ponedeljek, z ostalimi pa tudi ob “svojem času”, seveda. VSEKAKOR PA ZDRAVI IN ČILI VSI DOBRODOŠLI NAZAJ, ko to boste.

Naj vam še ponudimo vsebine, ki bi vam lahko prišle prav. Izhajale smo predvsem  iz dveh, res veselih dogodkov “pri Polževih” zadnje dni. Imeli smo slavljenca, ki je obenem postal “veliki” brat mlajšemu. Ob takih razlogih za pravo srečo slavljencu ponovno voščimo VSE NAJBOLJŠE, HKRATI PA VSEJ DRUŽINI ŽELIMO IN PRIVOŠČIMO ZLASTI ČIM VEČ ZDRAVJA, SMEHA IN DOBRE VOLJE.

Pripravite se na “polet” s štorkljo”, krasnim dogodivščinam naproti …

Dragi otroci, imamo vas rade in pogrešamo vas! Vidimo in/ali slišimo se (zopet) kmalu.

Vaše Polžje vzgojiteljice

NAŠI PREDLOGI AKTIVNOSTI:

• PREKMURSKA GIBANICA –  RECEPT

• VADBA ZA JEZIČEK:

Povezale  smo jo z jogo. V prilogi sta dva delovna lista, ki se ju lahko uporablja za spoznavanje različnih glasov (abeceda – za vsako črko svoja asana) in pa preprosta igra za gibanje zjutraj in zvečer, saj nas sprošča in pomirja.

LIST 1,  LIST 2

• ODKRIVANJE SLIČIC: Iz pokrovčkov od mokrih robčkov jim lahko pripravimo didaktično igračo, kjer odkrivajo predmete ter jih poimenujejo (slika)

• BRATEC ALI SESTRICA: Seznam knjigic, ki so nam lahko v pomoč pri pripravi otroka na novega družinskega člana:
  1. Jan Ormerod: Zamenjam bratca (Založba Zala, 2015)
  2. Aline de Pétigny: Matevž dobi sestrico (Mladinska knjiga, 2012)
  3. Ana Casalis: Mišek Tip si želi bratca (Karantanija, 2006)
  4. Jana Milčinski: Lukec dobi sestrico (Mladinska knjiga, 1987)
  5. Christian Jolibois: Tistega dne, ko bo prišel moj bratec (DZS, 2010)
  6. 6. Cathrine Leblanc: Pa je tu! (Kres, 2014)
  7. Sanja Pilić: Dobil sem bratca (Karantanija, 2006)
  8. Steer Dugald: Mala miška: Lepo pozdravi! (DZS, 2008)
  9. Eric Hill: Piki dobi sestrico (Mladinska knjiga, 1994)