V mesecu oktobru je bila osrednja tema Muca. Prepevali smo različne pesmi (Tri muce, Buča, Kostanjček zaspanček, Ringa raja) ter prebirali več slikanic (Muca in prijatelji, Muca Copatarica, Kostanjček, Kuža Čarli, ti si car, Gospa Jesen).
Izvajali smo pravljično jogo in jo povezali z osrednjo temo. Velik poudarek smo dali na samostojno obuvanje in oblačenje. Večina otrok pa je že pričela uporabljati wc školjko.
V tednu otroka je bila tema “Odgovor je pogovor”. V sklopu tedna otroka nas je obiskala gospa Jesen ter policaja iz policijske postaje Koper. Ogledali smo si risanko Franček. V tem tednu smo se naučili pesem Prijateljska ter jo z ostalimi otroki iz vrtca zapeli vsak na svoji terasi igralnice.
Veliko smo hodili na sprehode ter se prosto gibali na vrtčevskem igrišču. Ogromno smo se igrali z naravnim materialom, ki nam ga sama jesen ponuja.