V skupino sta se nam pridružila še dva otroka. V tednu otroka, tema »Odgovor je pogovor«, smo si ogledali predstavo v zadružnem domu Škofije, z naslovom »Volkec Franček nagaja, bodi moj prijatelj«. V telovadnici smo si ogledali risanko (želvica) »Franček se opraviči«, naučili smo se novo pesem Prijateljska, otroci so jo hitro osvojili in jim je bila zelo všeč. Zadnji dan smo se vse skupine srečale na igrišču na primerni razdalji in zapeli pesem »Prijateljska«, na terasi smo še pihali milne mehurčke ter plesali. Ta mesec smo prisluhnili pravljici Pod medvedovim dežnikom, prav tako so si ogledali tudi predstavo, ki jo je zaigrala vzgojiteljica. Otroci so se lahko vživljali v vlogo pravljičnih junakov z lutkami na palčki, papirnatimi ušesi živali na glavi, v enostavno postavljeni sceni. Igrali so se z jesenskimi plodovi. Izdelali smo trganko hruško, odtiskovali spužvo na narisano jabolko, odtiskovali so dlani, z voščenkami so pobarvali narisan dežnik ter s kapalkami naslikali vodne kaplje. S skupnimi močmi smo okrasili garderobo in igralnico. Iskali in razvrščali smo rdeče in zelene predmete. Ostale plane nam je na žalost spet prekrižala epidemija.