• Priporočljivo je, da starši za uvajanje otroka v vrtec vzamete nekaj dni dopusta, da mu bivanje v vrtcu predstavite kot nekaj lepega.
  • Starši naj ne bi prvi dan otroka puščali predolgo v vrtcu.
  • Med uvajanjem v vrtec ne vnašajte dodatne spremembe pri otroku (npr. odvajanje od stekleničke, dude, pleničk …).
  • Otrok naj v vrtec prinese svojo priljubljeno igračo (ne premajhne, da se je ne založi ali pogoltne).
  • Prvi mesec naj otrok čim bolj redno prihaja v vrtec, seveda zdrav.
  • Otrok naj ima stalen ritem prihodov in odhodov, saj mu to daje občutek varnosti.
  • Starši otroka spodbujajte, da govori o vrtcu.
  • Starši se sproščeno pogovarjajte z vzgojiteljico in pomočnico vzgojiteljice, saj ju bo otrok tako lažje sprejel.
  • Starši se o svojih stiskah pri uvajanju pogovorite z vzgojiteljico in pomočnico vzgojiteljice. Naj gre za sodelovanje in vzajemno zaupanje.
  • Otrok bo nekaj časa občutljivejši, zato bo potreboval več pozornosti, nežnosti.
  • Pri uvajanju naj bo v igralnici prisoten le en od staršev (lahko se izmenjujete).
  • Poslavljanje naj bo čim krajše, sicer je za oboje težje. Slovo staršev naj bo dokončno (starši z vračanjem k otroku v igralnico otežujete že tako stresno situacijo). Potrudimo se, da prihod otroka v vrtec ne bo agonija. Zagotavljamo Vam, da je strokovno osebje izkušeno tudi na tem področju.
  • Otroku povejte, da je v vrtcu lepo in ste ga zato v vrtec tudi pripeljali. Pokažite mu, kako zelo ga imate radi in povejte mu, da ga boste prišli zagotovo iskat takoj, ko bo mogoče.
  • Začetne težave ob uvajanju otroka v vrtec bodo kmalu minile.
  • Če ima otrok kakšno bolezen ali navado, ki bi vplivala na varnost ostalih otrok in/ali njega samega, morate starši na to opozoriti vzgojiteljico.