Spoštovani starši!

V medijih lahko sledite navodilom ravnanja v času, ko razsaja nov CORONA VIRUS.

Na oglasnih deskah vrtca imate objavljena navodila, kako ravnati, da zmanjšamo možnost okužbe ter kako pravilno kašljati.

Strokovno osebje vrtca se z otroki še dodatno pogovarja o osebni higieni in skrbi za dosledno umivanje rok, prezračuje prostore, razkužuje.

Vas starše naprošamo, da nam v primeru odsotnosti vašega otroka tudi sporočite vzrok odsotnosti. Ta podatek nam je pomemben pri spremljanju bolezenskih pojavov  v vrtcu.

Polega tega je nujno, da v vrtec ne vozite otrok, ki še niso zdravi, tudi če imajo le mejno vročino. Po vsaki vročini ostanite doma z otrokom še 48 ur. Otrok, ki ni popolnoma zdrav, hitro okuži še druge otroke. Predvsem pa se tak otrok v vrtcu počuti zelo slabo in »nesrečno«.

Če imate še kakšno vprašanje, dilemo pa nas le pokličite in skupaj bomo poiskali odgovor.

Hvala za sodelovanje in lep pozdrav.

Ravnateljica, Vlasta Urška Baraga