Spoštovani starši,

 

obveščamo vas, da so se v našem vrtcu pojavile uši.

 

Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomskih status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri otrocih v vrtcu in pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo.  Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

 

V vrtcu skrbimo za razuševanje prostorov in didaktičnega materiala, zato vas prosimo, da pri vašem otroku spremljate morebitno pojavnost uši.

 

V kolikor se pri vašem otroku pojavijo uši vas prosimo, da ravnate v skladu z navodili NIJZ. Otrok, pri katerem je bila opažena pojavnost uši, se lahko vrne v vrtec po opravljenem prvem postopku razuševanja.

 

NAVODILA in PRIPOROČILA OB POJAVNOSTI UŠI (pdf dokument)

 

Več informacij, navodil in postopkov odkrivanja in odpravljanja uši lahko poiščete na spletni strani vrtca v rubriki za starše.

 

 

Karmen Mekota,                                                                                           Eneja Baloh,

pomočnica ravnateljice                                                                                  ravnateljica

                                                                                                                      OŠ Oskarja Kovačiča Škofije