• GOZDNA SLIKA

Z otrokom se odpravite na sprehod v bližnji gozd. Naberite čim več naravnega materiala in iz njega             sestavite poljubno sliko.

 

  • KAM JE IZGINILA SLIKA?

Potrebuješ:

Lonček vode

Čopič

Sončen dan

 

Čopič namoči v vodo in slikaj po betonu ali kamnu. Kaj se zgodi s sliko?

 

 


 

 

  • TRIJE METULJI SO LETALI IZ CVETA NA CVET. DA SE NE BI PRERIVALI, SO SE DOGOVORILI ZA VRSTNI RED ROŽIC: RDEČA, MODRA, RUMENA. NADALJUJ ZAPOREDJE. – Delovni list

 

  • SLANO TESTO

Zmešaj dve kavni skodelici moke, eno skodelico soli in eno skodelico vode. Če želiš lahko dodaš tudi barvilo za hrano. Vse skupaj dobro premešaj, da bo zmes gladka, vendar ne preredka. Iz testa lahko oblikuješ poljubne oblike. Če želiš, da bo izdelek obstojen, ga lahko posušite v pečici.

 

 


 

  • CVETOČE DREVO

Na sprehodu v naravi naberite vejice. Doma jih položite na tršo podlago in že imate grm ali drevo. Mlajšemu otroku vejice prilepite starši, starejši lahko sam. Šopek vatiranih palčk pritrdite z gumico. Otrok vatirane palčke pomaka v tempera barvo in jih odtiskuje okoli vej. Izdelek lahko dopolnite še s slikanjem s čopiči. Nastala bodo čudovita cvetoča drevesa.

 

 

 

  • SAJENJE

Potrebuješ:

– velika plastenka
– zemlja
– poljubna semena
– voda
– svetloba

Opazuj rast rastline. Če želiš lahko tudi narišeš.


 

Mlajši otroci lahko samo poimenujejo, se o tem pogovarjajo. Starejši otroci pa s pikami označijo število.

 

  • ZUNAJ ZAMIŽI IN PRISLUHNI.

NEKAJ ČASA POSLUŠAJ. POVEJ STARŠEM KAR SI SLIŠAL, LAHKO TUDI NARIŠEŠ.