Zadnje dni smo se lahko veliko naučili o varnosti v prometu.

K sodelovanju smo povabili starše otrok, stare starše ter prijatelje in znance. Nekaj se jih je vabilu že odzvalo, ostaja pa vabilo odprto za vse ostale, ki bi želeli pomagati na področju preventivne vzgoje ter poučevanja.

Najprej sta nas o marsičem nujnem za varnost vseh seznanjala policista (oče našega dečka pri Žabicah ter njegov sodelavec; s seboj sta pripeljala policijski motor ter avtomobil). Nato nas je o vlogi kolesarke/kolesarja ter kolesarski opremi poučila nona našega drugega dečka iz skupine Žabice (pripeljala se je, seveda, z brezhibnim kolesom). Za “konec” pa sta nas obiskala še reševalka ter reševalec (znanka naše sodelavke iz vrtca ter njen sodelavec) z vozilom reševalne službe.

Že sama prisotnost vseh omenjenih v uniformah je bila deležna velike pozornosti, vozila pa so “zmagala”, saj lučke, sirene in vsi ostali gumbi, zasloni, pripomočki … za otroke še nimajo tekmeca. To mi odrasli tudi razumemo.

Bilo je prijetno, poučno in zanimivo.

Vsem resnično hvala, ker so se odzvali povabilu, predvsem pa jim hvala, ker so!

Vabljeni še v prihodnje ter vabljeni tudi ostali.