Tradicionalni slovenski zajtrk | OŠ Koroški jeklarji

Spoštovani starši, skrbniki,

dan slovenske hrane obeležujemo z namenom ozaveščanja otrok in učencev o zdravem in uravnoteženem načinu prehranjevanja, s poudarkom na ozaveščanju o izbiri in pripravi živil. V vrtcu in na osnovni šoli Oskarja Kovačiča Škofije bomo dan slovenske hrane v sodelovanju z NIJZ, MVI in Čebelarsko zvezo Slovenije obeležili z izvedbo projekta Tradicionalni slovenski zajtrk, v petek, 17. novembra pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«.

V petek, 17. 11. 2023 bomo za vse otroke, brezplačno, ob 8.30 uri organizirali izvedbo zajtrka v sestavi: kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Vsa našteta živila bodo pridelana in predelana v Sloveniji. Letošnja osrednja tema projekta je kruh, ki ga bomo povezovali z žiti in z izdelki iz žit.

Na ta dan bo otoke obiskal čebelar, po skupinah pa se bodo otroci pogovarjali in ustvarjali na temo »Tradicionalnega slovenskega zajtrka«.

 

Že v naprej se Vam zahvaljujemo za sodelovanje.

 

S spoštljivimi pozdravi,

Koordinatorici in organizatorki projekta:
Nika Renko, vodja prehrane
Alenka Turk, pomočnica ravnateljice

Eneja Baloh, ravnateljica
Osnovna šola Oskarja Kovačiča Škofije